YouTube'da Videolu Docker ve Container Eğitimi

Videolu Docker ve Container Eğitimi

Yaklaşık 5 yıldır, sayısız ortamda Docker ve containerlar hakkında konuştum. Bunların arasında Docker ve Container Teknolojileri konulu kurumsal eğitimler, öğrencilere yönelik gönüllü eğitimler, konferans konuşmaları, etkinliklerde oturumlar, YouTube üzerinde canlı yayınlar gibi birçok örnek var. Ayrıca birkaç yıl önce yazmış olduğum basılı Uygulamalarla Konteynerler ve Docker kitabı da var, güncel bir e-kitabı da hazırlama arefesindeyim.

Bu kadar içeriği hazırlamışken, bir yandan da yine benzer konularda, container teknolojilerinden ve Docker’dan bahsettiğim, ama bu sefer zaman ve konu kısıtlaması olmadan özgürce hazırlayacağım videolu ve ücretsiz bir eğitimi YouTube üzerinden paylaşmak istedim.

Videolara erişmek, kanala abone olup bildirimleri açarak yeni videolardan haberdar olmak için:

Videolu Docker ve Container Eğitimi

Eğitim İçeriği

Container yapısından ve neden buna ihtiyaç olduğundan başlayan eğitim, Docker temellerini de içererek devam ediyor ve birçok noktada ileri seviye bazı yerlere de değiniyor. Bu yüzden olabildiğince detaylı hazırlamaya çalışıyorum. Bir miktar boş zaman aktivitesi de olduğu için çok sık video hazırlayamıyorum. Fırsat buldukça yenilerini ekliyorum.

Eğitim içerisinde Docker ve containerlar ekosisteminden birçok konu mevcut. Birkaç örnekle gidersek:

Liste oldukça uzun, Docker ile alakalı öğrenmek isteyebileceğiniz birçok konuyu dahil etmeye çalışıyordum. Tam da bu sırada aklıma gelen, Container ve Docker’a Giriş eğitimlerinde kullanılabilecek harika bir içerik oldu. Tutorial içeriğinin 770 slayt olması da zaten neleri kapsamaya çalışacağımız hakkında kendi başına fikir verecektir.

Özel / Kurumsal Docker ve Container Teknolojieri Eğitimleri

Çalıştığınız yerde sınıf ortamında veya online olarak özel bir eğitim ihtiyacınız varsa, aynı veya özelleştirilmiş eğitim içerikleri için egitim@gurayyildirim.com.tr adresine bir e-posta göndererek bana ulaşabilirsiniz.